Loading…
E rrallë: Prej burgut u bë model i famshëm, falë një çrregullimi
  • 13/09/2017 | 18:53

...

I arrestuar në vitin 2106 për vjedhje të veturës dhe drejtim të saj me shpejtësi të madhe, atëkohë fotografia kriminalistike e atëkohë djaloshit 20 vjeç ishte shpërndarë në rrjete sociale.


Para kësaj, Mekhi Atante Lucku ishte arrestuar për sulm ndaj një personi, thyerje dhe futje të paligjshme në pronë të huaj, si dhe për rezistencë me rastin e arrestimit, transmeton Gazeta Metro.

Por, kjo nuk i kishte penguar kompanitë e modelingut që të nënshkruajnë kontratë me të.

Ai aktualisht është model i kompanisë St Claire Modeling, dhe prezanton veshjet në javën e modelimit në New York për Helmut Lang.

Përderisa ai duket goxha i bukur, është një mutacion i syve që e ka dalluar prej të tjerëve.

Lucky ka heterokromian – mutacion që bën sytë e një personi të kenë ngjyra të ndryshme në njëri tjetrit,

Në fakt, vetëm 20 përqind e popullsisë së botës e kanë këtë ‘çrregullim’.

Me shpresë se shansi që i është dhënë ti shërbejë për rehabilitimin, sepse askush nuk do të dëshironte të veshte veshjet që i prezanton një njeri që e rrah gruan e tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë