Loading…
E zë shqiptarin me disa kg suxhuk, doganieri zviceran reagon habitshëm
  • 05/07/2018 | 17:18

...

Nuk janë të rralla rastet që kur shqiptarët dëshirojnë të shkojnë në ndonjë vend jashtë Kosovës, ose kur kthehen, marrin edhe produkte ushqimore si suxhuku etj.


Të njëjtën e ka bërë edhe një shqiptar zviceran i cili ishte nisur për në Zvicër me 9 kg suxhuk, trnasmeton gazetametro.net

Kështu e tregon ngjarjen shqiptari i cili jeton në gurbet:

“Legenda jemi

doganieri zvicron e roku shipen me 9kg suxhuk ne kufi…dhe i tha:hudhe suxhukun ne kontanjer,ose zurück…shipja zurück tha, shkoj nja 100m larg kufirit dhe u ul dhe filloj ta hane suxhukun,i doxh nja 3 laka…i ra keq me e hudh…doganieri e pa nga larg dhe duke menduar: ki e ka vendos krejt ta hane,do me semuhet ketu ne kufi…dem kushtoje ma shum,me thire mjekun,ndihmen e shpejt,etj….e thiri shipen: mere suxhukun,fejtu ne zvicer sejt mos ti shof” /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë