Loading…
Edhe Erdogani ka problem me demarkacionin
  • 07/12/2017 | 12:47

...

Presidenti turk Erdogan, gjatë vizitës historikë në Greqi, ka kërkuar rishikimin e hapësirës ajrore dhe kufirit mes Greqisë dhe Turqisë, shkruan Freemalaysiatoday


Ai ka kërkuar që të rishikohet Traktati i Paqes i vitit 1923, që e cakton kufirin mes dy vendeve.

Presidenti Erdogan, gjatë vizitës në Greqi do të takohet me kryeministrin e vendit dhe pjesëtarë të tjerë të Qeverisë me shpresën për të “Ndërtuar ura dhe jo mure”.

LEXONI EDHE: Jo veç Kosova e Mali i Zi: Këto dy shtete të Ballkanit s’po merren vesh për Demarkacion

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë