Loading…
Ekipi kosovar në Zvicër ka nisur mbarë sezonin e ri
  • 13/08/2017 | 17:29

...

Pasi ka siguruar kualifikimin në Ligën e Parë ekipi i krijuar nga kosovarët i ashtuquajtur FC Kosova Zurich, tani ata janë kualifikuar tutje në raundin tjetër të Kupës së Zvicrës.

FC Kosova Zurich, e cila do të luajë në Ligën e Parë që nga sezoni i ardhshëm, ka mposhtur skuadrën e Beroche me rezultat 1:4.

Koha e rregullt 90 minutëshe ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1, por në minutat shtesë, kosovarët kanë shënuar tre gola tjerë, për të siguruar kualifikimin tutje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë