Loading…
Elizabeta II për herë të parë në sfilatë mode: Mbretëreshën e ka shokuar kostumi i meshkujve me lule!
  • 22/02/2018 | 23:34

...

Të javën e modës në Londër, ndodhi diçka që askush nuk priste, Mbretëresha Elizabeth ndoqi një sfilatë mode. Kjo është hera e parë që gruaja më e fuqishme e Mbretërisë së Bashkuar ishte në një ngjarje të tillë, transmeton gazetametro.net


Ajo ishte në rendin e parë që ndiqte prezantimin e modelit të ri të ri britanik Richard Quinn. Mbretëresha ka qenë e ulur pran personit më me ndikim në botën e modës, redaktoren e Vogue Anna Vintur, të cilën e quajnë të gjithë “mbretëresha e akullit”.

Mbretëresha Elizabeta i dha dizejnatorit një çmim i cili po ndahet për herë të parë në industrinë e modës, çmimin “Elizabeta II”, çmim i cili nga ky vit do të ju jepet talenteve të rijnë.

Në këtë sfilatë mode Mbretëresha ka pasur të veshur një kostum ngjyrë qielli me disa lule të po të njëjtë ngjyrë.

Ajo me të vërtetë nuk mund të kuptonte se burrat tani mbajnë kostume me një model lulesh dhe u tronditën me helmetat e motorit, fustanet prej lëkure dhe çorapet me rrjetë. Megjithatë, ajo vlerësoi ngjarjen si dhe modën britanike.

Nga materialet e kostumeve në dantellë dhe në Carnaby Street, industria jonë e modës është një epitomë e materialeve me cilësi të lartë dhe një dizajn modern dhe praktik – tha Mbretëresha Elizabeth./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë