Loading…
Ergys Kaçe te skuadra e Champions League
  • 14/12/2017 | 16:25

...

Gjatë janarit pritet të ndryshojnë ekip disa lojtarë shqiptarë, ndër ta edhe Ergys Kaçe.


Mesfushori shqiptar pritet të largohet nga PAOK, këtë radhë jo formë huazimi, por për një transferim përfundimtar.

Për Kaçen ka filluar të interesohet skuadra qipriote e APOEL Nicosias, e cila drejtohet nga ish-trajneri i PAOK’ut, George Donis.

Ky i kishte dhënë mundësinë futbollistit shqiptar në sezonin 2012-2013 të binte në sy në radhët e skuadrës së pare, duke e aktivizuar rregullisht edhe në arenën ndërkombëtare ndonëse atëherë ishte ende një adoleshent.

Apoel Nicosia sivjet morri pjesë në fazën e grupeve të Champions League, por përfundoi e fundit në grup, edhe pse kishte pikë të barabarta me Borussia Dortmundin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë