Loading…
Europa League/Prishtina do të ndeshet me skuadrën suedeze
  • 19/06/2017 | 13:18

...

FC Prishtina mësoi emrin e kundërshtarit të fazës së parë preliminare të Europa League, në Nyon të Zvicrës, ku po hidhet shorti i këtij evenimenti.


Ajo do të përballet me skuadrën Norkoping nga Suedia në Ligën e Evropës.

F.C Prishtina është kualifikuar për ndeshjet e Europa Lige pasi që Besa e mundi Llapin në ndeshjen për Kupën e Kosovës.

Ndeshjet e para dot ë zhvillohen më 29 qershor ndërsa ato të kthimit më 6 korrik./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë