Loading…
EXIT publikon emrat e performuesve të sivjetmë
  • 14/02/2018 | 13:44

...

Një ndër festivalet më të mira në Evropë, EXIT do të hapë natën e parë me dy artisë shumë të njohur të skenës së Pop-it.


I pari është ikona absolute e muzikës së shekullit 21, Karin Dreijer, i njohur më mirë si Fever Ray. Karin po vjen në kështjellën historike Petrovaradin, aty ku edhe zë vend festivali EXIT. I ndjekur nga një grup dhe një shfaqje unike dhe shumë vizuale, EXIT këtë vit do ta ketë një tjetër yll të pop-muzikës, Sevdaliza.

Albumi i saj i fundit “ISON”, ka në vete shfaqje të mrekullueshme live dhe video autentike, që po e vendosin artisten iraniane në festivalet më të njohura në botë. Por nuk janë vetëm këta dy emra që do të ngjiten ne skenën e EXIT-it.

Këtij festivali po i vijnë edhe disa përforcime madhështore, të udhëhequr nga grupi legjendar i New York-ut Madball, i cili po sjellë tre dekada energji, pasion dhe frymë pozitive.

Luftëtarët kryesorë të skenës ekstreme, Brujeria, do të kenë performancën e tyre të parë në rajon, e në ndërkohë skenës së EXIT-it, do t’i ngjitën edhe një nga grupet më të respektuara Dr Living Dead – të cilët do ta nxjerrin publikun nga mendjet e tyre në ditën e parë.

Të rinjtë e shpejtësisë, pushtuesit e së keqes, si dhe metalistët paganë, Skyforger, të njohur për veprën e parë metalike ndonjëherë, janë gjithashtu në rrugën e tyre. Audienca e skenës më të furishme të Festivalit EXIT do të mirëpresë edhe grupin norvegjez punk / HC Shpërthimi i Sindromit Shefi.

Më shumë përforcime lokale do të merren me kujdes nga grupi i parë hardcore punk i Novi Sadit, Flaka e parë, zhurma stoner do të merret në kujdes nga Fabrika Mud, ndërsa veteranët e metalit të zakonshëm Rhemorha po vijnë nga Siberia e largët. Festivali EXIT do të mbahet në Kështjellën Petrovaradin në Novi Sad, dhe pjesë e tij do të jenë po ashtu edhe këto yje botërore, si: Ziggy Marley, Alice Merton, Richie Hawtin, Adam Beyer b2b Ida Engberg, Amel.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë