Loading…
Facebook ka një opsion të fshehtë: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë
  • 03/03/2018 | 12:35

...

Nëse doni që fotografitë në rrjetin social Facebook të ju duken më bukur, atëherë duhet të bëni disa hapa.


Facebook automatikisht e ndryshon madhësinë e fotografisë që e vendosni në profilin tuaj, por ju në fakt und të i caktoni vetë dimezionet që dëshironi, transmeton gazetametro.net

Në aplikacionin e Facebook-ut në telefonat android, klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “more”. Pas kësaj klikoni te “Help” dhe zgjidhni “Settings”. Pastaj klikoni te ngarkimin i fotografive HD.

Ndërsa nëse përdorni Facebook aplikacionin në Iphone shtypni tre vijat anash ekranit. Zgjidhni “Settings Account” dhe pastaj “Video and Photo”.

Pastaj klikoni butonin ku i bën fotografitë HD.

Edhe nëse e përdorni Facobook-un në kompjuter mund ta përdorni këtë opsion, klikoni “Help” dhe aty ju rekomandon që fotografitë t’i përdorni me720, 960 ose 2048 pixel./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë