Loading…
FC Prishtina me pak ndryshime në kryesi
  • 11/01/2017 | 23:43

...

FC Prishtina, klubi me më shumë trofe në futbollin kosovar, që është i regjistruar si Shoqëri me Përgjegjësi të Kufizuara, e ka mbajtur mbledhjen e kuvendit të mërkurën, me ç’rast e ka zgjedhur edhe udhëheqjen e klubit, shkruan gazetamtro.net.


Kryetari i klubit mbetet Remzi Ejupi. Nënkryetar i Bordit udhëheqës është rizgjedhur Ahmet Kurtolli, ndërsa nënkryetari tjetër është zgjedhur Ismet Begolli, pozitë të cilën deri tani e mbante Afrim Muqiqi.

“Përgjegjës për të gjitha aktivitetet sportive unanimisht është zgjedhur, Afrim Muqiqi”, shkruan në njoftimin e klubit kryeqytetas.

Në këtë mbledhje janë zgjedhur edhe anëtarët e tjerë të Bordit udhëheqës, ku përveç kryetarit e dy nënkryetarëve bëjnë pjesë edhe Afrim Muqiqi, Rahman Haradini, Sinan Vllasaliu, Fikret Maqastena dhe Ragip Mustafa./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë