Loading…
Fëmija 18 mujash që fiton milionat
  • 08/02/2018 | 23:05

...

Harlen Bodhi White, me faqe topolake, sy blu dhe buzëqeshje engjëllore, është kthyer në fenomen në internet, megjithëse është vetëm 18-muajsh.


Ai ka më rreth  186 000 ndjekës në Instagram, më shumë se Harper Beckham (86,000),  vajza pesë vjeçare e Beyonce, Blue Ivy (97,000) apo edhe se vajza tre-vejçare e Kim Kardashian North West (180,000).

Pas fotografive shumë të pëlqyera, për beben 18-muajshe nuk kanë munguar ofertat nga markat e veshjeve, sajtet e internetit dhe kompanitë e reklamave. Ofertat i kanë kaluar edhe 1 milionë dollarët, e paimagjinueshme për një bebe që ende nuk ka mësuar të flasë.

Nëna e Harlen, Chelsea White, e cila ka qenë modele por tashmë punon si fotografe profesioniste, është shumë e kënaqur me interesin e shfaqur ndaj fëmijës së saj.

Ekspertët thonë se Harlen mund të bëhet bebja e parë në botë që fiton një milionë dollarë. Ngelet për t’u parë se cilat oferta do të pranojë familja e tij.

Ai që tani po u mundëson udhëtime dhe qëndrime në hotele shumë të shtrenjta familjes së tij.

Harlen po gjeneron të ardhura gjithandej, duke nisur që nga numri i madh i likeve në “Instagram”, klikimet tek videot e tij dhe nga menaxhimi i imazhit.

Jo keq për një iniciativë që e ëma e nisi për kënaqësi, por u kthye në “makineri” parash.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë