Loading…
Fishta: Shqiptarët presin çfarë u jep Evropa
  • 09/09/2017 | 15:28

...

Edhe pse kanë kaluar 104 vite që nga koha kur është shkruar, shkrimi është më aktual se kurrë.


Titulli ‘Shqiptarët presin çfarë u jep Evropa’ tregon për politikanët që mendojnë për interesat e tyre personale dhe jo për Shqipërinë.

“Njerëzit janë tuj ndejë hijeve pa punë, tuj pritë me gojë hapët, si zogj pëllumbash, pale se shka po u bjen nana-vida Europë”, shkruan ndër të tjera At Gjergj Fishta në vitin 1913.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë