Loading…
Format e veshit tregojnë shumë për karakterin tuaj
  • 11/01/2018 | 21:17

...

Veshi  është organ i sistemit dëgjimor. Funksioni i tij është mbledhja dhe përcjellja dhe përpunimi i sinjaleve akustike, tingujve, zërave, zhurmave drejt organeve të tjera të aparatit dëgjimor.


Veshët janë ata të cilët shpalosin shumë detaje lidhur me gjendjen shëndetësore që do të ballafaqoheni në të ardhmen, përcjellë gazetametro.net

Nëse dëshironi të mësoni si është karakteri i dikujt dhe çfarë prirjesh ka, shikojini veshët.

Personat narcisë
Kanë veshë të rrumbullakët, dëshirojnë të jenë në qendër të vëmendjes, dhe do bëjnë çdo gjë që të arrijnë qëllimin. I kushtojë rëndësi miratimit të ambientit për gjithë atë që bëjnë, janë të shoqërueshëm, me humor të mirë dhe gjatë jetës kanë shumë miq.

Njerëzit dominues
kanë llapa veshesh të theksuara dhe shumë të rrumbullakëta, ndërsa te personat e tërhequr i kane të bashkuara me kokën. Duken të rrafshëta, sikur nuk i kanë fare.

Shakxhinjtë 
Kanë vesh në formë gjysmëhëne. Ata janë gjithmonë të gatshëm që të ndihmojnë dhe janë miqësorë. Problemi është se dëgjojnë të tjerët më shumë se ç’duhet dhe humbasin qëndrimet e veta.

Njerëzit e kujdesshëm dhe të besueshëm kanë veshë në formë katrore. Janë të përgjegjshëm prandaj edhe mund të mbështeteni gjithnjë te ta.

Nëse veshët janë shumë të zbehtë,m atëherë trupit tuaj i mungojnë vitamina dhe minerale.Ndërsa nëse veshët janë shumë të kuq, kjo paralajmëron probleme me veshkat.

Nëse veshët janë tejet të kuq dhe kanë temperaturë të madhe, kjo tregon se personi ka probleme me trurin, gjegjësisht me qarkullimin e lartë të gjakut i cili çon në rrezik të ndonjë gjakderdhjeje./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë