Loading…
Fotografi e rrallë e nazistëve gjermanë me plisa në Kosovë
  • 11/01/2018 | 21:37

...

Në vitin 1939 nazistët gjermanë kishin pushtuar Ballkanin, e poashtu edhe Kosovën.


Në fotografinë më lartë shihen nazistët gjermanë teksa rrinë me shqiptarët e Kosovës, dhe bisedojnë me ta, duke mbajtur edhe simbolin e shqiptarëve, plisin, shkruan Gazeta Metro

Kjo fotografi është realizuar në vitin 1943, ku në mesin e gjermanëve shihet edhe një plak kosovar që po bisedonte me ta./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë