Loading…
Fotografi guximtar që i nxori një fytyrë tjetër ushtrisë së Kim Jong un
  • 12/01/2018 | 11:35

...

Koreja e Veriut, një vend i izoluar në shumë forma dhe me në krye me një udhëheqës si Kim Jong un çdo gjë e ka të kufizuar, dhe dënime shumë të mëdha për ata që s’u binden urdhërave.


Ajo çka e veçon këtë vend është ushtria dhe rregulli i saj si ndër më të fuqishmet dhe të rreptat, mirëpo një fotograf ka arritur të bëj disa fotografi që dëshmojnë të kundërtën, transmeton gazetametro.net

Të nxjerrësh pamje nga jeta e përditshme nga Koreja e Veriut është shumë e vështirë, aq më pak kur bëhet fjalë për ushtrinë e këtij vendi.

Por fotografi Pierre Depont ia ka arritur këtij qëllimi dhe imazhet që ai sjell pasqyrojnë një realitet krejt ndryshe nga sa jemi mësuar.

Të qeshur para kameras, duke pirë një cigare, duke u çlodhur me miqtë, apo duke u argëtuar në dasma, lufta duket se është gjeja e fundit që u shkon në mendje ushtarëve të Koresë së Veriut./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë