Loading…
Fotografi prekëse të lamtumirës së Obamës
  • 12/01/2017 | 09:14

...

Dje, në fjalimin përshëndetës, Presidenti në largim i SHBA’së Barak Obama u përlot teksa jepte mesazh amerikanëve të të gjitha shtresave e origjinave, t’i shohin gjërat edhe nga këndvështrimi i njëri-tjetrit.


Me emocione u shfaqën edhe bashkëshortja e Obamës, Mishel dhe vajza e tij Malia, së bashku me motrën e saj Sasha, të cilat nuk u përmbajtën së qari.

Nuk u shpëtoi emocioneve as zëvendëspresidenti në largim Xho Bajden, i cili ishte ulur në radhën e parë së bashku me bashkëshorten e tij Xhil.

Presidenti i parë me ngjyrë i Amerikës e mori fillimisht postin në vitin 2008, me një mesazh shprese dhe ndryshimi. “Ama ndryshimi, – iu tha ai amerikanëve, – ishit ju vetë, ndërsa mua më bëtë një njeri më të mirë”.

Ndryshe, Kushtetuta amerikane nuk u lejon presidentëve të marrin më shumë se dy mandate./gazetametro.net

obama-511484147640

obama-21484147641

obama-31484147643

obama-41484147621

obama-61484147624

obama-71484147626

obama-81484147628

obama-91484147630

obama-101484147645

obama-111484147647

obama-121484147632

obama-131484147634

obama-141484147636

obama-151484147638

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë