Loading…
Fotografitë më spektakolare të ushtrisë amerikane për vitin 2017
  • 02/01/2018 | 16:32

...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpenzojnë më së shumti buxhet për ushtrinë brenda vitit. Në bazë të të dhënave, SHBA’ja shpenzon para në ushtri më shumë se 9 shtetet që gjenden prapa saj në listë marrë së bashku, duke përfshirë Rusinë e Kinën, transmeton Gazeta Metro.

Në një përmbledhje të artikujve më të mirë të vitit 2017, Business Insider ka ripublikuar disa fotografi shumë interesante dhe të jashtëzakonshme, ku shihen ushtarët amerikanë në fusha e situata të ndryshme gjatë stërvitjeve.

Fotografitë spektakolare tregojnë edhe për së afërmi fuqinë e madhe të amerikanëve në këtë fushë, si superfuqia më dominuese në botë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë