Loading…
Gjendet shkatërruesi japonez që kreu sulmin ndaj amerikanëve në Pearl Harbour
  • 01/03/2018 | 23:10

...

Është gjetur një shkatërrues japonez “Isokaze”, që ka marrë pjesë në sulmin e forcave japoneze ndaj bazës ushtarake amerikane në Pearl Harbour, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Anija bombarduese është gjetur në juglindje të bregdetit të Japonisë.

Sulmi ajror japonez është kryer ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara Amerikane Pearl Harbour në vitin 1941, që është humbja më e madhe në histori e ushtrisë amerikane.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë