Loading…
Gjobitet për shpejtësi 50 dollarë, shoferi i jep 100: Ja çka e paralajmëroi policinë me to
  • 29/09/2017 | 14:35

...

Policia rrugore jo rrallëherë ballafaqohet me tipe të ndryshme njerëzish, të cilët edhe kur denohen e kthejnë në shaka sitatutën dhe nuk e marrin seriozisht, pavarësisht seriozitetit të saj.


Kështu,  Jack Johnson, një afro-amerikan, bokisoer me i peshave të rënda u gjobit me 50 dollarë nga policia pasi kishte tejkaluar shpejtësinë e lejuar me veturë, por ai i dha 100 oficerit të policisë,dhe arsyeja ishte se do ta përsërisë prapë, transmeton gazetametro.net

Jack Johnson i tha oficierit t’i mbante, pas sipas tij edhe kur të kthehej do kalonte sërish me atë shpejtësi.

“Merri 100 dhe mos m’i kthe, jemi në rregull! Kur të kthehem prap me këtë shpejtësi do të jem, kështu që mos më ndaloni fare”, i ka thënë policisë boksieri afro-amerikan./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë