Loading…
Gjuetari nga Texasi në gjah, e pabesueshme çka kapi (Foto)
  • 21/08/2017 | 21:37

...

Një gjuetar nga Texas’i ka zënë një bretkosë të madhe, ndërsa fotografia e tij me këtë bretkosë gjigante shumë shpejtë është shpërndarë nëpër rrjetet sociale.


Në Facebook në faqen “South Texas Hunting  Assoc.”, është shfaqur Markcuz Rengangel i cili në Batesville ka gjuajtur këtë bretkosë gjigante, transmeton gazetametro.net

Një zëdhënës i Departamentit të Texas’it për Kafshë të Egra, ka konfirmuar që kjo fotografi nuk është aspak e montuar, por bretkosa është kapur nga syri i kamerës nga ai këndvështrim ku duket shumë më e madhe.

“Nuk është aq e madhe sa duket, por është kapur nga ai këndvështrim sa që duket gjigante. Është e vërtetë se është e madhe dhe peshon 6 kilogram”, ka thënë Steve Lighfoot./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë