Loading…
Gjykata Speciale shpall listën e 40 avokatëve të akredituar
  • 14/03/2018 | 12:43

...

Gjykata Speciale me seli në Hagë ka publikuar sot në faqen e saj zyrtare listën prej 40 avokatësh të cilët janë akredituar për të mbrojtuar të akuzuarit nga Prokuroria e Dhomave të Veçanta, shkruan Gazeta Metro.

“Lista përmban 40 ushtrues ligjorë që janë pranuar dhe kështu do të jenë në gjendje të dalin para Gjykatës për të mbrojtur të dyshuarit, të akuzuarit dhe të gjithë të tjerët që marrin mbrojtje ligjore”, thuhet në komunikatë.

Në mesin e 40 avokatëve të akredituar nga Specialja – përveç avokatëve nga Kosova – ka edhe avokatë serbë, maqedonas, si dhe të tjerë nga SHBA’ja, Kanada e Britania e Madhe. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë