Loading…
Glauk Konjufca e krahason Dardan Molliqajn me Kadri Veselin
  • 14/02/2018 | 23:41

...

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se Dardan Molliqaj ka bërë goditje nën brez me deklaratat e tij kundër Albin Kurtit.


Sipas Konjufcës, deklaratat e Molliqajt ndaj Kurtit kanë vënë në pikëpyetje të madhe qëndrimin e Kurtit në projektin ndërkombëtar, e ka afruar me islamin politik dhe se Kurti nuk ka qëndrim kundër PDK-së.

Këto deklarata të Molliqajt, Konjufca i quan të paqëndrueshme dhe vetëm për goditje.

“Kurti nuk ka thënë se është pro bashkëpunimit me PDK-në. Nëse thua që Albin Kurti u bë me PDK-në është goditje e panevojshme e qëllimshme”, ka thënë Konjufca.

Ai e ka quajtur propagandë deklaratën e Molliqajt se “ekziston një incizim të cilin Kurti s’po dëshiron të dalë sepse ai aty ka thënë diçka”.

Këto deklarata i ka krahasuar me të kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

Konjufca ka thënë se Molliqaj me deklaratat e tij ka treguar një hidhërim personal dhe efektet nga hidhërimi e kanë bërë të gatshëm të bëjë goditje të dëmshme edhe për vetë Vetëvendosjen.

Konjufca ka thënë se pret që grupi kundërshtar i Kurtit të mendojë mençur dhe të vendosë për qëndrim në parti.

“Nuk mendoj që do të dalin nga VV-ja. Mendoj që do të pajtohen. Mendoj që do të jenë aq të mençur politikisht sa të vlerësojnë drejt alternativën mes dëmtimit të VV-së duke u ndarë dhe vazhdimit së bashku duke ia prezantuar Kurtit një pako reformash”, ka thënë Konjufca në Rubikon të KTV-së.

Sa i përket një debati televiziv me Dardan Molliqajn, Konjufca ka thënë se “s’e ka gajle”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë