Loading…
‘Goal’ e publikon listën me 50 futbollistët më të mirë të vitit
  • 14/11/2017 | 15:05

...

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar listën me 50 futbollistët më të mirë në botë për vitin 2017.

Gazetarët nga vende të ndryshme të botës kanë votuar për 50 më të mirët në 10 vjetorin e çmimit për 50 futbollistët më të mirë në botë.

Më poshtë mund ta shihni listën e plotë: 

50. Thomas Lemar

49. Bas Dost

48. Naby Keita

47. Diego Costa

46. David de Gea

45. Mario Mandzukic

44. Cesar Azpilicueta

43. Philippe Coutinho

42. Benjamin Mendy

41. Fabinho

40. Gonzalo Higuain

39. Alex Sandro

38. Marco Asensio

37. Dele Alli

36. Manuel Neuer

35. Christian Eriksen

34. Romelu Lukaku

33. Dani Carvajal

32. Sadio Mane

31. Paul Pogba

30. Radamel Falcao

29. Bernardo Silva

28. David Luiz

27. Alexis Sanchez

26. Casemiro

25. Dries Mertens

24. Ousmane Dembele

23. Antoine Griezmann

22. Edinson Cavani

21. Zlatan Ibrahimovic

20. Luis Suarez

19. Robert Lewandowski

18. Pierre-Emerick Aubameyang

17. Harry Kane

16. Thiago Alcantara

15. Leonardo Bonucci

14. Dani Alves

13. Isco

12. Eden Hazard

11. Marcelo

10. Toni Kroos

9. Paulo Dybala

8. N’Golo Kante

7. Kylian Mbappe

6. Neymar

5. Sergio Ramos

4. Lionel Messi

3. Luka Modric

2. Gianluigi Buffon

1. Cristiano Ronaldo

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë