Loading…
Gold AG me këshilla mjekësore: Një lloj i tabletave që s’duhet ta përdorni
  • 11/01/2018 | 10:18

...

Reperi Gold AG ka bërë një lajmërim urgjent nëpërmjet rrjeteve sociale.


Ai, ka njoftur ndjekësit për një lloj të tabletave ‘paracetamol’ të cilat nuk duhet konsumuar pasi janë vdekjeprurëse.

Fjala është për ato që mprara u shkruar P/500 dhe për nga ngjyra janë shumë të bardha.

”Lajmërim URGJENT MOS KONSUMONI PARACETAMOL NE TE CILIN SHKRUAN P/500. Është një tabletë me shkëlqim dhe shumë i bardhë,mjekët paralajmërojnë se përmban virusin “machupo” që konsiderohet si një prej viruseve me të rrezikshëm me një shkallë të lartë të vdekshmërisë. Ju lutem #Shperndane sa më shumë ,shpëtoni jetë.”, shin fjalët e Gold AG.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë