Loading…
Golf 8 i veçantë, ja kur del në treg (Foto)
  • 07/08/2017 | 13:07

...

Volkswagen Golf do të përjetoj transformimin më të madh për 43 vitet e ekzistimit të këtij modeli me Golf 8.


Siç transmeton Autoexpress’i britanik, modeli i ri do të del në qarkullim në kohën e njëjtë kur do të prezantohen edhe veturat e Volkswagen’it me motor elektrik në panairin e Frankfurtit në vitin 2019.

“Prioriteti ynë është Golfi. Edhe pse vëmendja e medieve është  drejtuar kah automobila elektrikë, jemi të bindur sa Golfi do të mbetet prodhimi ynë kyç në periudhën e ardhshme”, ka thënë Herbert Diess, drejtori ekzekutiv i Volkswagen’it.

Të përkujtojmë, të dhënat e fundit kanë treguar se Golfi është vetura më e shitur në Evropë tashmë 43 vite./gazetametro.net.

Fotografitë e modelit të ri të Volkswagen’it mund t’i shihni në këtë link

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë