Loading…
Google Drive shndërrohet në vegël të plotë për backup
  • 15/06/2017 | 23:39

...

Google ka njoftuar se azhurnimi i ri i shërbimit Google Drive, i cili do të bëhet më 28 qershor, përdoruesve iu mundëson të ruajnë të dhënat përmes aplikacionit “Backup and Sync”.

Aplikacioni iu mundëson shfrytëzuesve krijimin automatik të kopjeve të të dhënave dhe sinkronizimin e hartave lokale dhe cloud.

Backup and Sync me funksionin e tij mund të zëvendësojë Google Drive, por edhe aplikacionin Google Photos Backup, dhe do të jetë një zgjidhje e dobishme për krijimin e kopjeve të sigurta të të dhënave në cloud.

Të gjithë përdoruesit e shërbimeve Google aktualisht kanë qasje falas në hapësirë 15 GB  për ruajtje të të dhënave. 100 GB hapësirë kushton 2 dollarë, ndërsa për hapësirë 1 TB duhet paguar 10 dollarë në muaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë