Loading…
‘Google’ me fotografi paralajmëron emrin që mund të merr ‘Androidi’ i ri
  • 19/04/2018 | 21:52

...

Google ka lëshuar së fundmi disa sfonde për telefona nga ana e profilit të saj të instalimit për të ashtuquajturat “story” , ndërsa një detaj tërhoqi vëmendjen e adhuruesit e teknologjisë.


Edhe pse të gjitha fotografitë ishin interesante, njëra e morri ë shumë vëmendjen, transmeton gazetametro.net

Aty ishin vendosur forma të akullores me shkopinj, e cila bëri që popullata të mendoj që emri i ri i këtij edicioni do të jetë “Popsicle”.

Përndryshe, Google do të emërojë çdo version të ri të sistemit operativ me nga një shkronjë nga alfabeti anglez dhe për përditësimin e ri në rend është shkronja “P”. Përveç kësaj, çdo version zyrtar i Android gjithashtu merr emrin e një ëmbëlsirë që fillon në shkronjën përkatëse.

Natyrisht, imazhi i publikuar mund të jetë çorientues. Përndryshe, versioni i ri i sistemit operativ Android duhet të paraqitet në gusht, duke pasur parasysh tendencën aktuale të kompanisë, për të njoftuar përditësime të reja në fund të verës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë