Loading…
Gruaja proteston e zhveshur para presidentit të Çekisë
  • 12/01/2018 | 19:44

...

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman derisa ishte duke u përgatitur të votonte në sot në zgjedhjet presidenciale, një grua e hoqi këmishën e saj dhe qëndroi e zhveshur përballë tij, duke thirrur në gjuhën angleze “Zeman është lavire e Putinit”.

Gruaja doli nga turma e gazetarëve në një qendër votimi në Pragë, duke qëndruar për ballë presidentit Zeman, i cili ishte duke përgatitur dokumentin e identifikimit për të votuar, raporton Reuters.

Ajo ngriti duart lartë, duke treguar sloganin e shkruar në gjoksin e saj, para se anëtarët e sigurimit të presidentit ta rrëzonin atë në tokë.

Zeman u nxjerr shpejt nga salla e votimit dhe pastaj u kthye për të përfunduar votimin.

Një grup ndërkombëtar i femrave nga Ukraina, në një deklaratë në faqen e saj, tha se gruaja ishte Angelina Dias, shtetase e Ukrainës. Qytetarët çek sot dhe nesër votojnë për të zgjedhur presidentin e ri të vendit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë