Loading…
Hakeri e mbush Facebookun e ISIS’it me foto të homoseksualëve (Foto/Video)
  • 09/06/2017 | 16:43

...

Kur vjen puna te pranimi i orientimeve të ndryshme gjinore, organizata terroriste ISIS është shumë konservative dhe rezistuese.


Asgjë nuk i nervozon më shumë terroristët se sa shprehja e dashurisë nga persona të gjinisë së njejtë.

Këtë e ka shfrytëzuar një haker me emrin WachulaGhost, i cili ka hakuar disa llogari në rrjetet sociale të ISIS’it dhe ka postuar aty fotografi me përmbajtje erotike dhe homoseksuale, me qëllim që t’i nervozojë terroristët.

Gjithashtu, ai e ka përdorur Photoshopin për ta zëvendësuar flamurin e ISIS’it me atë që përfaqëson homoseksualët.

Dhjetëra persona kanë dhënë përkrahjen e tyre për këtë fushatë të hakerit, të indinjuar me veprimet dhe qëndrimet e ISIS’it. /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=01T2Sr1gNKg

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë