Loading…
Haradinaj: E mytën atë Azem Sylën o burrë
  • 14/03/2018 | 11:47

...

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kritikuar gjyqësorin në vend, duke përmendur edhe rastin e ish’deputetit të PDK’së Azem Syla. Ai ka thënë se në këtë rast më shumë ka faj gjyqësori se sa Azem Syla.


Syla që po akuzohet për tjetërsim të tokave, pas disa muaj në burg, këto ditë është liruar për të u mbrojtur në liri.

“E myten atë Azem Sylen o burrë, që 5 vjet sillet nëpër gjyqe. Ki edhe njerëz të tu nëpër gjykatë. Ma n’faj është gjyqësori se sa Azem Syla”, ka thënë kryeministri Haradinaj.

Në anën tjetër media e edhe opinioni publik, ka qenë shumë kritik ndaj gjyqësorit pse ka vendosur që ish’shefi i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK’së, Azem Sla të mbrohet në liri. Por, reagim të llojit të tillë nuk ka pasur për raste të tjera, që pothuajse të gjithë procesin gjyqësor e kanë kryer pa qenë asnjë ditë në burg. Dy raste të ngjashme i ka pasur kreu i Nisma’s Fatmir Limaj, i cili që të dyja këto procese gjyqësore i ka përmbyllur duke u mbrojtur në liri. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë