Loading…
Haradinaj për ‘bosin e krimit’ në Veri: Unë e respektoj Radojecicin
  • 16/07/2018 | 22:49

...

Milan Radojcic, serbi i cili dyshohet të jetë numri një në Mitrovicën e Veriut është pritur në një takim ditë më parë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Radojecic me veti kishte edhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakic.

Haradinaj ka komentuar për herë të parë takimin me Radojecicin në zyrën e tij, duke thënë se ka shumë respekt për të pasi që edhe

“Unë du me i respektu njerëzit e vendit tim, une e respektoj Radojecicin, jam interesum me punu me ta, jam interesum mos me u ndi të ofendum, as të cenuar, ky vend është edhe i tyre, ata skanë pse me mendu nëse se kanë Beogradin çka i gjanë” tha Haradinaj në TCH.

Haradinaj po ashtu ka premtuar se do të i ngrisë pagat e policëve dhe mjekëve në Kosovë, sipas tij nëse kjo nuk do të ndodhë gjatë vitit të ardhshëm ai nuk do të qëndrojë në postin e kryeministrit.

Haradinaj po ashtu ka drejtuar disa akuza ndaj ministrit Beqa, për ministrin tha ‘të mos shet mend’ shumë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë