Loading…
Haradinaj: S’është e mjaftueshme rritja ekonomike prej 5 %
  • 15/12/2017 | 14:47

...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot menaxhmentin dhe punonjësit e ATK-së ku iu kërkoi atyre që të ulet informaliteti dhe të luftohen dukuritë negative si korrupsioni dhe të sigurohet një shtet ligjor.


Haradinaj tha se, “gjendja ekonomike në vend, nuk është e mirë, e rritja ekonomike prej 5% nuk është e mjaftueshme”, tha ai.

“Duhet shumë më shumë rritje se me këtë nuk mos mund ta zëmë hapin e vendeve të BE-së”, tha Haradinaj në këtë takim.

Begolli tregon pse AAK-ja bëri koalicion me Vetëvendosjen në Prishtinë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë