Loading…
Harrojeni Bitcoin, kjo është kriptovaluta që po shpërthen
  • 08/01/2018 | 19:49

...

Fundjavën e kaluar monedha arriti deri në 2 miliard dollarë në vlerë totale. Gjatë dhjetorit vlera e Dogecoin është rritur ndjeshëm.


Do ta kuptoni që investimi juaj ka qenë budallallëk kur të mësoni se keni hedhur para në një gjë e cila ka marrë fillesën nga një meme.

I tillë është rasti i Dogecoin, por që nuk është një investim i çuar dëm. Monedha kriptografike debutoi në 2013-ën dhe u inspiruar nga një foto e një qeni japonez.

Fundjavën e kaluar monedha arriti deri në 2 miliard dollarë në vlerë totale. Gjatë dhjetorit vlera e Dogecoin është rritur ndjeshëm.

Ndërsa monedha filloi si një parodi për boom-in që po karakterizonte bitcoin, themeluesi i saj Jackson Palmer padyshim është njeri me fat.

Monedhat Dogecoin prodhohen njëlloj si bitcoin duke përdorur fuqi kompjuterike.

Ndryshe nga bitcoin, nuk ka një limit prodhimi monedhash Dogecoin totali të cilave ka shkuar në 100 miliard deri në këto momente.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë