Loading…
Haxhiu: Deputetët që krijojnë parti duhet të japin dorëheqje nga VV
  • 22/02/2018 | 23:13

...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, tha se anëtarët e partisë, që dëshirojnë të dalin nga VV, duhet që të japin dorëheqje edhe nga posti i deputetit.


Haxhiu ka thënë në RTV Dukagjini se nuk ka mundësi që dikush t’i largohet përgjegjësive dhe t’i ruajë privilegjet.

“Unë nuk e kuptoj së pari dorëheqjen nga Kryesia dhe Këshilli i Përgjithshëm”, është shprehur ajo.

“Sidomos nga Këshilli i Përgjithshëm. Për shkak se një deputet i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje me automatizëm është edhe anëtar i Këshillit të Përgjithshëm”, ka thënë Haxhiu.

“Pra, deputetët tanë duhet t’i respektojë organet e Lëvizjes Vetëvendosje – dhe nuk mund të ketë dorëheqje nga Këshilli nëse s’ke dhënë dorëheqje nga deputeti”, ka theksuar ajo.

Haxhiu prapë u ka bërë thirrje të dorëhequrve nga postet në parti që të rikthehen në strukturat partiake.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë