Loading…
Hiq thembrat e ashpra dhe të çara me këtë metodë
  • 13/09/2017 | 18:19

...

Thembrat e çara dhe të ashpra mund të hiqen mjaft thjeshtë me këtë metodë. Kjo ndodh tek të gjitha moshat por zakonisht i ndodh grupmoshës 30 e sipër.


Përbërësit:

1 filxhan me alkool medicinal 75%
10 pilula Aspirin, 300 mg

Përgatitja dhe përdorimi:

Shtypini pilulat dhe vendosini në një gotë. Pastaj, shtoni 1 filxhan alkool. Mbylleni me një kapak dhe lëreni të qëndrojë në atë mënyrë për 2 ditë.

Çdo natë në darkë tundeni përbërjen dhe pas dy ditësh merrni një garzë dhe zhyteni te gota. Vendos garxën në këmbë dhe ngjiteni rreth këmbës me ndihmën e plastikës, dhe pastaj vishni çorape. Mbaheni gjatë gjithë natës.Kur të ngriheni, lani këmbët me ujë të ngrohtë dhe fshijini deri sa të thahen. Pastaj aplikoni krem me glicerinë.Rezultatet janë të mrekullueshme pas 10 trajtimeve

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë