Loading…
Hiqni mykun në banjë njëherë e përgjithmonë: Sprej natyral nga dy përbërës që nuk kushtojnë shumë!
  • 11/10/2017 | 23:47

...

Përfundimisht zgjidhja natyrale për problemin e madh dhe të mundimshëm.


Problemi i mykut në shtëpi apo në banesë nuk është as i këndshëm, as dukuri e rrallë. Pikat e zeza nëpër mure më së shpeshti shfaqen në qoshe të lokaleve, madje më së shumti në ato vende ku ka mjaft lagështi, siç janë banja dhe kuzhina.

Myku mund të shfaqet edhe në lokalet të cilat nuk janë mirë të izoluara, përkatësisht kur fasada e shtëpisë apo e ndërtesës nuk është e punuar mirë dhe nga materiali cilësor.

Mirëpo, fatmirësisht, ekziston zgjidhje e shkëlqyeshme natyrale! – transmeton Telegrafi.

E gjitha që ju nevojitet është spreji shtëpiak, i cili njëherë e përgjithmonë do t’i eliminojë gjurmët e mykut, madje pas vetëm disa aplikimeve.

Përgatitja:

Dy filxhanë ujë përzieni me dy lugë të vogla vaj të çajit kinez në shishe të pastër me spërkatës.

Spërkatni vendet në të cilat është shfaqur myku, lini pak të qëndrojë dhe fshini me leckë të pastër.

Do të jeni të kënaqur me rezultatin! 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë