Loading…
Historitë që fshihen pas këngëve të Pink: ‘Këtë këngë e kam shkruar për mikun tim që vdiq…
  • 11/03/2018 | 17:31

...

Alecia Beth Moore ose ndryshe Pink është një këngëtaret dhe tekst shkrueset më të talentuara.


Këngët e saja gjithmonë do kthehen në hite.

Pavarësisht melodisë së veçantë tekstet e këngëve fshihen një botë të tërë emocionale.

E ftuar në emisionin e njohur ku artistët dëgjojnë këngëtarët e rinj të këndojnë këngët e tyre, Glamour, Pink ka rrëfyer dhe disa historitë që fshihen pas disa këngëve të saj.

Perfect

E kam shkruar kur kam qenë shtatzënë me fëmijën tim të parë, ku ti fillon të reflektosh më shumë për ndjenjat, gjatë kësaj periudhe.

Dhe kjo është një këngë për ndjenjat.

Who Knew

E kam shkruar për një mikun tim që vdiq nga mbidoza e drogës.

Just give me a reason

Këtë këngë e kam shkruar me Jeff Bhasker dhe Nate Ruess dhe zbulova diçka interesante se mund të kuptosh marrëdhënien dhe eksperiencën e dikujt tjetër sikur ta kesh kaluar vetë.

Sober
Këngën time Sober e kam shkruar në orën 3 të mëngjesit gjatë një feste që po organizohej në shtëpi.

Dhe doja që të gjithë të iknin të shkonin në shtëpitë e tyre dhe të mos ktheheshin kurrë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë