Loading…
Ekziston gjithmonë një i afërm me të cilin s’flisni: Lexoni 7 mënyra si ta dalloni një shqiptar
  • 28/11/2017 | 17:43

...

“Buzz Feed” një website amerikan ka kthyer vëmendjen kah shqiptarët duke publikuar disa gjëra që i karakterizojnë ata, me titull “E dini që jeni shqiptar kur…”


Ky website ka veçuar shumë gjëra që i dallojnë shqiptarët nga popujt tjerë, duke theksuar se një shqiptar lë bashish edhe në supermarket, e shumë gjëra të tjera, transmeton gazetametro.net

Më poshtë ju sjellim disa nga këto:

1.Nuk mund të vishni të njëjtin fustan në dy dasma.

2.Sa herë që gjyshi juaj sheh politikanë në televizor do t’i bërtasi atyre për 20 minuta.

3.Shqiptarët martohen vetëm më shqiptarë.

4.Ekziston gjithmonë një i afërm me të cilin gjyshërit tuaj nuk flasin.

5.Mbani ndonjë lloj forme të flamurit shqiptar, në bluzë, në varse, tatuazh ose sfond në telefonin tuaj celular.

6.Babai juaj gjithmon tenton të bashkohet me komunitetin shqiptar.

7.Mamaja juaj është e fiksuar për të pastruar shtëpinë shtatë herë në ditë.

Kur prindërit tuaj nuk janë në shtëpi, dhe një nga miqtë e tyre shqiptarë ju telefonon, bëni mirë të keni një shpjegim se ku janë prindërit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë