Loading…
Kjo vajzë i ka marrë zemrën Kim Jong’ut, nuk është gruaja e tij
  • 12/10/2017 | 19:29

...

Kim Jong-Un ka promovuar ish-të dashurën e tij një pop-yll në një pozicion të fuqishëm të qeverisë së tij.


Hyon Song-Wol, ish-udhëheqëse e Moranbong, një grup i të gjitha femrave dhe versioni i Koresë së Veriut të Spice Girls, u promovua në Komitetin Qendror të Partisë së Punëtorëve. Ky veprim vjen gjatë një goditjeje të madhe të qeverisë së vendit, pasi Kim promovon një numër të ndihmësve të ngushtë në pozitat e pushtetit.

Hyon zgjoi shumë polemika, në dhjetor të vitit 2012, kur ajo e la muzikën sepse zyrtarët kërkonin një ndryshim të repertorit të këngëve të Moranbong-it. Tashmë këngëtarja e famshme nga Korea e Veriut pritet të këndojë sërish me grupin e saj, i cili besohet të ketë rreth 18 anëtarë, dhe ka gjasa të krijohet për të provuar artet në Korenë e Veriut.
Ndërsa Hyon është zgjedhur për një rol më të lartë, të propagandojë nëpërmjet këngës të gjitha bëmat e Kim Jong-Un.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë