Loading…
Veseli tregon se kur do të formohet Qeveria e re (Video)
  • 12/08/2017 | 16:10

...

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi shumë shpejt do t’i ketë institucionet e veta. Sipas tij, i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, është në fazën finale të konsultimeve me partitë.


“Shumë shpejt do të kemi formimin e institucioneve. Do ta kemi kuvendin, dhe në njëjtën kohe dhe Qeverinë. Tani po presim mandatarin për formimin e qeverisë , z. Haradinaj, që është në fazën finale të konsultimeve me partitë politike”, ka thënë Veseli, në një prononcim për TV Besën, gjatë një qëndrimi të tij në Prizren.

“Ai e ka mandatin nga koalicioni jonë të formojë qeverinë”, ka shtuar ai.

Veseli ka kërkuar nga kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci, që të respektojë kushtetutën dhe rregulloren e Kuvendit, dhe të vëjë interesin e vendit para atij partiak.

“Partia politike të cilës i takon është duke i bërë presion të madh. Ai është një veprimtar i cili e ka dëshmuar vetën në vitin 1990. Nuk i kisha këshillu të bëjë hapa të gabuar se mbi partinë është vendi ynë,” ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë