Loading…
Humbisni peshë sonte dhe shihni rezultatet në mëngjes: Shkencëtarët thonë që kjo recetë është një mrekulli!
  • 13/08/2017 | 09:24

...

Sot ne kemi vendosur që t’ju tregojmë për një recetë natyrale, që do t’ju ndihmojë për të djegur dhjamin e padëshiruar në zonën e barkut.


Ju mund ta përgatisni atë në shtëpi dhe kjo do t’ju ndihmojë që të realizoni qëllimin tuaj për vetëm 2 javë. Duhet të jeni këmbëngulës dhe ta përdorni atë çdo ditë.  Kjo është një pije fantastike, e bërë nga përbërës lehtësisht të disponueshëm dhe që ofron përfitime të shumta shëndetësore.

Përbërësit:
Gjysmë limoni ose uthull molle;
250 ml ujë;
1 lugë gjelle me pluhur kanelle;
2 lugë gjelle me mjaltë natyral;

Përgatitja:
Hidhni të gjithë përbërësit në një tenxhere. Në fund, shtoni ujin e nxehtë. Ju gjithashtu mund të përdorni 1 lugë gjelle uthull molle nëse nuk keni limon.

Rekomandime:
1. Trajtimi duhet të merret me stomakun bosh të paktën gjysmë ore para mëngjesit. Përdoreni çdo mëngjes për 2 javë. Duhet ta merrni edhe para se të shkoni për të fjetur.
2. Sigurohuni që të jeni të kujdesshëm me të dhe përdorni me kujdes, sepse mund të shkaktojë efekte anësore.
3. Përdorni trajtimin për 1 muaj dhe pastaj pushoni për 1 muaj tjetër.  Vetëm nëse e përdorni çdo ditë, do të humbisni të gjitha yndyrat e padëshiruara.
4. Shmangni ushqimin e përpunuar, të  yndyrshëm dhe përpiquni të hani sa më shumë fruta dhe perime.
5. Ecni të paktën 30 minuta në 1 orë çdo ditë. Ndiqni të gjitha udhëzimet dhe ju do të jetë të habitur nga rezultatet!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë