Loading…
Hyka drejt MLS
  • 12/01/2017 | 10:30

...

Jahmir Hyka është nisur drejt SHBA.


Mefushori i Kombëtares Shqiptare ka pranuar ofertën e San Jose Earthquakes dhe është gati për aventurën në ligën MLS.

Ekipi amerikan i ka ofruar shqiptarit kontratë 3 vjeçare, duke përfituar 1.5 milionë euro në sezon.

Hyka do të bëhet shqiptari i dytë që luan në MLS pas Shkelzen Gashit që luan për Colorado Rapids, raporton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë