Loading…
I keni në shtëpi 3 përbërësit që shërojnë bajamet
  • 23/02/2018 | 12:45

...

Bajamet e inflamuara apo të qelbëzuara është një nga shenja më frustruese të ftohjes ! Për këtë problem nuk ka asnjë zgjidhje magjike, por ju duhet të bëni një sërë gjërash për të ndihmuar në qetësimin e dhimbjes.


Këto të fundit japin temperaturë, ndaj do të ishte mirë të bënit gjithçka keni në dorë për t’i kuruar brenda pak ditëve

  1. Mjalti

Shpesh herë, laringiti shoqërohet me dhimbje e fytit. Qendra Mjekësore e Universitetit të Marylandit rekomandon konsumin e mjaltit disa herë në ditë.

  1. Ujë i kripur

Për të ndihmuar në eleminimin e çdo bakteri që mund të jetë shkaktari i laringit, ËebMD rekomandon gargarën me ujë të kripur. Përzieni 1/4 deri 1/2 lugë çaji kripë në një gotë me ujë të ngrohtë.

  1. Hudhër

Hudhra përmban substanca azotike, kalium, selen, kalcium, magnez, acid sulfurik dhe fosforik, vitamina C, D, B, më shumë se 400 përbërës mineralë të ndryshëm duke përfshirë këtu antioksiduesit, të cilët gëzojnë një sërë vetish pozitive terapeutike Ju mund të përtypni një thelp hudhër në mënyrë që të aktivizoni enzimën allicin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë