Loading…
I ndan 15 milionë euro IPKO’s
  • 13/03/2018 | 11:06

...

Telekomi i Sllovenisë i ka ndarë 15 milionë euro për të shtuar kapitalin e IPKO’s, kompanisë e telekomunikimit që është në pronë të saj, shkruan agjencia sllovene e lajmeve STA.


Ky injektim i kapitalit të ri financiar, vjen një muaj pasi Telekomi Slloven i bleu 7 përqind të aksioneve të cilat i mbanin aksionarë të vegjël, transmeton GazetaMetro.net

Sllovenët e blenë kompaninë IPKO më shumë se 10 vjet më parëdhe ka rreth 750 mijë klientë duke përfshirë këtu edhe 35,1 përqind e tregut të telefonisë mobile.

Në muajin shkurt Telekomi Slloven raportohet të ketë paguar 2,98 milionë euro për IPKO’n, që vitin 2016 e mbylli me humbje prej 6 milionë euro. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë