Loading…
I transferohen gabimisht 4 milionë dollarë në llogari, shikoni ç’bën 21-vjeçarja
  • 06/01/2018 | 15:33

...

Policia e Sidneit ka arrestuar një 21 vjeçareje, i cili po tentonte të largohej nga vendi, pasi më parë kishte shpenzuar 4.6 milionë dollarë të cilat nuk ishin të tijat.


Sipas policisë australiane në llogarinë bankare të 21 vjeçares, Christine Jiaxin Lë, ishin transferuan gabimisht 4,6 milionë dollarë.

Mediat australiane raportojnë se një gabim i kompjuterit të bankës i ka dhuruar të vajzës 4.6 milionë dollarë. Pasi Lë kontrolloi gjendjen e saj financiare pa se në kartën e saj të kreditit kishte miliona dollarë, prandaj ajo vendosi që ti shpenzojë ato duke bërë dhurata luksoze.

Pikërisht falë këtyre shpenzimeve të çmendura, policia nisi hetimet për të mësuar më shumë rreth 21 vjeçares. Pas zbardhjes se ngjarjes ajo u arrestua teksa po largohej për në Malajzi. Ajo kishte shpenzuar 3,3 milionë dollarë nga shuma që i ishte transferuar gabimisht.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë