Loading…
I vrau djalin por babai çuditë me gjestin që bën për vrasësin
  • 14/11/2017 | 23:08

...

Babai i një viktime të vrasjes në Lexington i tha vrasësit të djalit të tij se ai e fali atë për veprimet e tij, duke krijuar një skenë emocionale në një sallë gjyqi të Qarkut Fayette.


Salahuddin Jitmoud ishte një rapper, shkrimtar, producent dhe ato janë vetëm disa nga shumë talentet që do të kujtohet. Hetuesit thanë se Jitmoud u godit me thikë dhe u la i vdekur në Breezeway të Walnut Hill Apartments.

Të hënën, Trey Relford ishte në gjykatë për dënime formale në vrasjen që kreu në vitin 2015.
Babai i Salahudinit mori fjalën dhe dha një deklaratë të fortë. Ai tronditi gjykatën kur i tha Relford se e fali atë për vrasjen e djalit të tij, ngase disa gjëra ndodhin spontanisht, dhe duhet falur.

Relford u akuzua për vrasje, grabitje dhe manipulime me prova. Ai mori një kërkesë me kusht për akuzat për pjesëmarrje në vrasje, grabitje dhe ngatërrime me akuza për prova dhe u dënua me 31 vjet. Ai kërkoi falje për Jitmoudin.

“Nuk ka asgjë që unë mund të them me të vërtetë. Më vjen keq për atë që ndodhi atë ditë. Nuk mund të bëj asgjë për ta kthyer atë tek ju.” tha Trey Relford.

Babai i Jitmoud përqafoi një Relford .

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë