Loading…
I vuri flakën ekranit të iPhone 8, ajo që ndodhi ishte e papritur
  • 25/09/2017 | 13:49

...

Një përdorues në YouTube, i njohur për testimin e fuqisë së telefonave të ndryshëm, vendosi të testonte iPhone 8, telefoni më i ri i Apple dhe ndezi një çakmak pranë ekranit të tij duke shkaktuar diçka të papritur.


Siç mund ta shohim në videon, e cila tashmë ka më shumë se një milion shikime në YouTube, iPhone 8 iu nënshtrua disa testeve të rezistencës për të testuar qëndrueshmërinë e telefonit të ri të Apple.

Testi i parë që u përball me iPhone 8 përbënte gërvishtjen e ekranit të saj me një objekt metalik të vogël. Siç mund ta shohim, ekrani i telefonit të Apple pësoi çarje të vogla dhe pothuajse të padukshme.

Testi i dytë përbëhej nga gërvishtja me një thikë të vogël në butonin “Home”, lenten e kamerës dhe logon e iPhone 8, në të gjitha këto teste telefoni i ri i Apple nuk duroi shumë.

Testi i fundit i kësaj videoje të veçantë është që të sjellë zjarrin e një çakmaku në ekranin e iPhone 8. Siç mund të shohim, pas disa sekondave një seksion i vogël i ekranit kthehet i zi; megjithatë, gjithçka korrigjohet shpejt.

Shikoni videon më poshtë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë