Loading…
Identifikohet personi që sulmoi muslimanët në Londër (Foto)
  • 19/06/2017 | 20:36

...

Policia britanike bëri të ditur se personi i arrestuar nën dyshimin për kryerjen e sulmit në Londër, në orët e para të së hënës, është Darren Osborne, 47 vjeç, nga Kardifi.


Ai dyshohet se ka goditur me makinë këmbësorët pranë xhamisë në lagjen Finsbury Park, duke vrarë një person dhe plagosur 10 të tjerë.

Të gjitha viktimat i përkasin besimit islam.

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se sulmi është përpjekje “e neveritshme” për shkatërrimin e lirisë së fesë./Gazeta Metro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë