Loading…
Ilaçi me sodë buke dhe mjaltë ju ndihmon në luftën kundër kancerit (Receta)
  • 12/09/2017 | 22:28

...

Ideja se përzierja e sodës të bukës me mjaltë duket e tmerrshme për shkak se qelizat e kancerit ushqehen me sheqer, mirëpo në këtë rast sheqeri vepron në mënyrë tjetër.


Qelizat e kancerit do të dështojnë të përdorin sheqerin për t’u rritur për shkak se soda e bukës do t’i neutralizoj ato komplet.

Mjalti jep efekte të ndryshme në qelizat e kancerit, dhe falë shurupit, soda e bukës do të ketë mundësinë të futet dhe t’i shkatërroj qelizat kanceroze.

Përbërësit:

Sodë buke

Mjaltë

Përgatitja:

Përzieni një pjesë të sodës së bukës me tri pjesë të mjaltës. Përzieni përbërësit mirë dhe gatuajeni ilaçin në zjarr të ulët për 10 minuta ose më shumë.

Posa të përfundon gatimi, ilaçi është gati për t’u përdorur.

Ilaçi duhet të konsumohet tri lugë gjelle gjatë tërë ditës, në një periudhë kohore prej një muaj.

Gjatë kësaj terapie duhet të shmangni konsumimin e mishrave, sheqerit etj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë