Loading…
Ilir Shaqiri publikon libër, ia kushton Adem Jasharit
  • 26/02/2018 | 23:31

...

“Adem Jashari”, ky është titulli i librit me autor Ilir Shaqiri, kushtuar heroit kombëtar, prijësit të luftës për liri në Kosovë, Adem Jasharit.


Poema “Adem Jashari” që përmban 1.200 vargje, tashmë ka dalë nga shtypi dhe është botim i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës.

I veçantë në muzikë, artist i dëshmuar dhe një personalitet i çmuar lartë për gjurmët e lëna në botën e muzikës, Ilir Shaqiri viteve të fundit i është përkushtuar edhe letërsisë, ku po ia del me shumë sukses, duke zgjuar interesim të madh tek lexuesit.

Shaqiri është autor i dy veprave të mëparshme, “Tan Temali” dhe “Lemza e dheut”, të cilat u vlerësuan pozitivisht nga kritika.
Këngëtari e shkrimtari, pak muaj më parë u nderua me çmimin e madh “Kalorësi i Skënderbeut”, çmim që u ndahet personaliteteve të larta kombëtare, nga Arbëreshët e Kalabrisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë